Вівторок, 19.03.2024, 12:46
Приветствую Вас Гість | RSS



Комунальний заклад культури
"Централізована бібліотечна система"
Старокостянтинівської міської ради

Меню сайта
Наші партнери

Вчені

Олександр Волошкевич учений, директор Дунайського біосферного заповідника «Дунайські плавні». Народився в м. Старокостянтинові у 1959 році, закінчив місцеву школу №1. Навчався в Одеському університеті на біологічному факультеті і праця в українській Венеції – у Вилковому – були вмотивованими. Там же захистив кандидатську дисертацію. А в 1993 р. працював на посаді директора заповідника «Дунайські плавні». За активної діяльності О.Волошкевича ЮНЕСКО створив тут транскордонний біосферний заповітник «Дельта Дунаю».
В 2005 році нагороджений Грамотою«За живу планету Панда» - Всесвітнього фонду охорони дикої природи, визнаний людиною року в цьому ж році.

Бондарчук Олег Олександрович
Народився в с. Райки Старокостянтинівського району. Доктор історичних наук, спеціаліст в галузі суспільно-політичних відносин. Живе і працює в м. Києві.

Іваннікова Людмила Володимирівна народилася 10 травня 1963 року в с. Губча Старокостянтинівського району. Навчалася в Київському університеті на філологічному факультеті (1982-1988 рр.), 1990-1994 рр. - в аспірантурі у відділі фольклористики інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Рильського АН України, 1996 – кандидат філологічних наук.

Рогов Володимир Михайлович - український вчений гідротехнік, академік Академії інженерних наук України (перший академік Незалежної України), заслужений діяч науки і техніки України, науковий консультант Верховної Ради України з питань екологічної політики, професор Європейського університету, доктор технічних наук, науковий керівник екологічної групи "Потенціал”, що об’єднує ряд приватних, колективних та державних підприємств, які спільно займаються розробкою ноу-хау на рівні світових стандартів у сфері екології, гідрології та хімічних технологій, засновник і генеральний конструктор скандально відомого науково-виробничого об’єднання "Потенціал-Еко” м. Рівне
Народився 4 березня 1944 року в с. Самчики. Український вчений гідротехнік, доктор технічних наук

Хохол Юрій Федорович
Народився 12 жовтня 1925 року в м. Старокостянтинов. Український архітектор, доктор архітектури з 1977 р.

Ничитайло Михайло Юхимович. Народився 8 лютого 1948 року в с. Капустин Старокостянтинівського району. Завідувач відділу лапароскопічної хірургії та холелітіазу Інституту хірургії та трансплантології Академії медичних наук України, доктор медичних наук України, професор.
Народився 8 лютого 1948 р. в с. Капустин Старокостянтинівського району Хмельницької області.
У 1972 р. з відзнакою закінчив Київський медичний інститут ім. О. О. Богомольця, після закінчення якого працював лікарем-хірургом у Житомирі.
Згодом навчався в ординатурі та аспірантурі Київського інституту клінічної та експериментальної хірургії МОЗ України (нині - Інститут хірургії та трансплантології АМН України). Вся подальша наукова і практична діяльність Михайла Юхимовича пов'язана з цим інститутом і ка­федрою торакоабдомінальної та судинної хірургії Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шулика, яка функціонує на базі інституту, і де він послідовно обіймав посади асистента, доцента, професора.
З 1999 р. очолив відділ лапароскопічної хірургії і холелітіазу Інституту хірургії та трансплантології АМН України.
М.Ю. Ничитайло - один із провідних спеціалістів у галузі хірургії печінки, жовчних протоків і підшлункової залози, піонер та поборник лапароскопічної хірургії в Україні. Упродовж багатьох років виконує складні оперативні втручання при захворюваннях органів гепатопанкреатобіліарної зони.
М.Ю. Ничитайло - почесний член Всесвітнього товариства хірургів, член товариств гепатобіліарних та лапароскопічних хірургів Європи, Росії, України. Віце-президент товариства лапароскопічних хірургів України.
М.Ю. Ничитайло є автором 400 наукових праць, присвячених різним аспектам хірургії, у т. ч. 8 монографій. З підручників, 32 авторських свідоцтв і патентів на винаходи.
Основні монографії: "Хирургия печени и желчевыводящих путей", "Хирургия поджелудочной железы", "Острый панкреатит и его осложнения", "Видеоэндоскопические операции в хирургии и гинекологии", а підручники "Шпитальна хірургія", "Невідкладна хірургія", "Клінічна хірургія", написані у співавторстві з А.А. Шалімовим, С.А. Шалімовим та В.Ф. Саєнком, стали настільними книгами хірургів, лікарів-інтернів і студентів старших курсів медичних інститутів.
Михайло Юхимович часто відвідує Хмельниччину, всіляко допомагає землякам.

Журко Олексій Іванович. Народився 24 серпня 1953 року в с. Остропіль. Кандидат історичних наук, доцент, декан факультету довузівської підготовки Хмельницького інституту економіки і підприємництва. Живе і працює в м. Хмельницькому.

Поліщук Григорій Сергійович народився в 1954 році в с. Баглаї Старокостянтинівського району. У 1971 році закінчив середню школу в с. Веснянка. Навчався в Київському медичному училищі та медичному університеті. Працював лікарем в м. Чита. Після повернення в Київ захистив дисертацію. Кандидат медичних наук. На даний час живе в м. Київ, працює в інституті отоларингології ім. професора О. М. Коломійченка АМН України завідуючим відділенням темпанопластики.

Байдюк Микола Олександрович народився 30 листопада 1939 року в с. Ємці Старокостянтинівського району. З 15-ти років працював в колгоспі на різних роботах. У 1958-1961 рр. служив у війську на Сахаліні. Потім навчався в ПТУ. 1965-1969 рр. – навчався на історичному факультеті Кам’янець-Подільського педагогічного інституту. Працював у школі. 1971-1984 рр. працює викладачем, старшим викладачем політекономії Кам’янець-Подільського вищого військово-інженерного командного училища. З 1983 року – кандидат економічних наук. З 1984 року – доцент кафедри економічної теорії та бізнесу Подільського державного аграрно-технічного університету.

Григоренко Олександр Петрович. Народився 28.09.1948 р. в с. Сербинівка Старокостянтинівського району - історик. Доктор історичних наук (1995), професор (1997). Закінчив Кам’янець-Подільський педагогічний університет (1973), де й працював у 1979-1989; від 1989 – у Технологічному університеті Поділля (нині хмельницький університет): 1996-98 – завідуючий кафедрою історії держави і права; від 1998 – професор кафедри педагогіки і психології Національної академії Державної Прикордонної служби України (Хмельницький). Вивчає соціально-економічний розвиток українського села у ХХ ст., питання регіонального історичного краєзнавства.

Грищук Іван Трохимович
Народився в с. Губин (Остропільський район). Доктор історичних наук, автор чотирьох монографій, ряду наукових статей.

Терещук Костянтин Іванович
Народився 12.02.1923 року в с. Губин Старокостянтинівського району. Історик-краєзнавець. Учасник Великої Вітчизняної війни. Закінчив історичний факультет Нікопольського педінституту. Учасник Подільської історико-краєзнавчої конференції з історії краю. Опублікував 45 праць.

Баженов Лев Васильович народився 1 січня 1946, м. Старокостянтинів Хмельницької області — український історик, краєзнавець. Син письменника Василя Баженова. Доктор історичних наук (докторсь дисертація «Становлення і розвиток історичного краєзнавства Правобережної України (кінець XVIII — перші десятиріччя ХХ століття)» (1996). Професор (1996). Хмельницька обласна премія ім. Ю. Сіцінського (1999). 1968 року закінчив історичний факультет Кам'янець-Подільського педагогічного інституту (нині Кам'янець-Подільський національний університет), де й працює від 1969: асистентом, старшим викладачем (1972-1975), доцентом (1975-1996), декан історичного факультету (1975-1993), професор кафедри всесвітньої історії (від 1996), водночас від 1995 – директор Центру досліджень історії Поділля Інституту історії України НАНУ (м. Кам'янець-Подільський). Автор праць з історії краєзнавства, зокрема Волині та Поділля, історії, історіографії України та Польщі 17-20 ст., українсько-польських взаємин. Відповідальний редактор альманаху «Кам’янеччина в контексті історії Поділля»

Баранович Олексій Іванович (10.07.1892 – 03.05.1961)
Народився в м. Старокостянтинові. Український і російський радянський історик, доктор історичних наук, автор багатьох праць з історії України  періоду феодалізму. У 1916 році закінчив Петроградський університет. В 20-х роках науковий співробітник в установах АН УРСР. З 1934 р. працював у вузах і науково-дослідних установах Москви.

Поиск
Календарь
«  Березеь 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНед
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архив записей
Статистика

Онлайн вього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0